مراقبت از موها

۱۱ اشتباه رایج در مراقبت از موها

با داشتن موهای سالم و پرپشت می توان جذابیت و زیبایی خود را چند برابر افزایش داد. هرچند برخی افراد به دلیل استرس، ژنتیک، تغذیه و … دچار ریزش مو می شوند، رعایت کردن عوامل مهم تاثیرگذار کمک می کنند که ریشه ها و استحکام موها افزایش پیدا کند. در ادامه مقاله اشتباهات متداولی که در نگهداری از مو نباید انجام دهیم را بیان می کنیم.

1.موهای خود را زمانی که خیلی خشک یا خیلی مرطوب هستند برس نکنید:

برس زدن موهای خشک می تواند باعث شکستگی موها شود. چه مواقعی که گره زدایی کرده یا چه حالت دهید قبل از برس زدن موها را مقداری مرطوب و نرم کنید. همچنین زمانی که موها خیلی خیس است آن را برس نکنید.

2. استفاده کم یا زیاد از شامپوها برای شستن موها:

برای جلوگیری از چرب شدن و شوره سر و موها و منافذ با کثیفی از شامپو باکیفیت و معتبر استفاده کنید. به طور طبیعی شستن موها به صورت یک روز درمیان و هفته ای 4 روز درست است و بیشتر از آن باعث کدر شدن مو می شود و کمتر از آن هم باعث چربی موی سر و ریزش مو می شود.

همچنین مطالعه نمایید: مزوتراپی برای درمان ریزش مو و اثرات آن پس از کاشت مو

3. قرار دادن موی سر در معرض نور خورشید:

موهای شما در اثر اشعه UV که در نور خورشید وجود دارد آسیب میبیند. باید تلاش کنید با گذاشتن کلاه و پوشاندن آن از اشعه UV محافظت کنید. پس سعی کنید ضدآفتاب همیشه به همراه خود داشته باشید.

4. موهای خود را با بافته های دم اسبی و کشهای محکم نبندید:

بستن موها به شکل سفت به صورتی که به ریشه موها فشار وارد کند باعث آسیب رسیدن به ریشه مو و شکستگی می شود و به فولیکولهای مو آسیب می رساند. سعی کنید موها را شل ببندید تا موهای سالمتر و پرتراکم تری داشته باشید.

5. به پوست سر خود توجه کنید:

سعی کنید در کنار موهای خود از پوست سر سالم و مراقبت پایهای استفاده کنید. هرچند ساعت یکبار با محصولات پوستی آن را تمیز کنید. همچنین با یک متخصص پوست و مو هم در این زمینه مشاوره کنید.

6. شستن موهای سر با آب خیلی داغ و جوش و چنگ زدن ریشه مو :

شستن موهای سر با آب داغ و چنگ زدن زیاد به موها به ریشه آن آسیب می رساند. دلیل این موضوع این مورد است که موها و پوست سر نسبت به دمای بالای آب حساس هستند و باعث ضعف و آسیب به ساختار موها، تحریک پوست سر و افزایش ترشح چربی میشود. موها را با آب ولرم بشویید.

7. خوابیدن با موهای خیس و مرطوب به مو آسیب می رساند:

رفتن به رختخواب و درازکشیدن با موهای خیس منجر به کدرشدن و گره افتادن می شود که این باعث شکستگی میشود. قبل از خواب سعی کنید موهای خود را با حوله یا هوای خنک خشک کنید و بعد از آن به رختخواب بروید.

8. از برس اشتباه استفاده نکنید:

استفاده از برس نامناسب و بد نه تنها به موهای شما گیر می کند و به آن آسیب می رساند همچنین شکل استایل شما را خراب می کند. برسهای بدون پین برای موهای نرمتر، برسهای بزرگ برای موهای بلند، برسهای کوچکتر مناسب برای موهای کوتاه تر هستند و برای مراقبت از مو اهمیت دارد.

۹. مصرف رژیم غذایی درست و مناسب

استفاده از رژیم غذایی مناسب و غنی از بیوتین و ویتامین های ضروری و پروتئین میتواند باعث رشد بهتر و سالمتی بهتر موها شود. سعی کنید از مواد غذایی مانند گوشت، مرغ، ویتامین 7B، پرتقال، بادام، هویج ، سبزیجات و … مصرف کنید.

۱۰. به تاخیر انداختن در رفتن به سالن زیبایی و آرایشگاه:

سعی کنید هرچند روز یکبار به آرایشگاه زیبایی رفته و موهای خود را کوتاه کرده و با استفاده از محصوالت مراقبتی به موهای خود شکل داده و باعث رشد بهتر آن شوید.

۱۱. استفاده از یک روبالشی نرم و ابریشمی:

روبالشی های نایلونی و کتان باعث اصحکاک و شکستن موها شده که برای مو مناسب نیست. سعی کنید از روبالشی ابریشمی و ساتن استفاده کنید تا آسیب کمتری به موها وارد شود. با توجه به همه این مسائل متخصصین کلینیک های زیبایی و مو می توانند با بررسی وضعیت موی بیمار بهترین راهکار را پیشنهاد داده و اگر هیچ کدام از روش های بالا نتیجه بخش نبود با کاشت موی سر زیبایی و جذابیت بیشتری را به دست خواهید آورد. کلینیک زیبایی ارغوان در کنار کلینیک های معتبر دیگری هم چون کلینیک همسا آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و کاشت مو و ابرو و ریش و … می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا