مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو یک عمل جراحی است و مثل هر عمل دیگری نیاز به مراقبت‌هایی دارد که دقت نکردن به آن‌ها می‌تواند به موهای کاشته شده آسیب رسانده و همه هزینه‌هایی که برای عمل پرداخت کرده‌اید را هدر بدهد. ضمن اینکه توجه به این نکات در سرعت گرفتن روند بهبودی و رسیدن به نتیجه دلخواه نیز تاثیر زیادی خواهد داشت. در این مطلب نکاتی را در خصوص مراقبت های بعد از کاشت مو بیان می‌کنیم تا به شما در داشتن موهایی زیبا و چهره‌ای جذاب کمک کنیم.

اهمیت مراقبت های بعد از کاشت مو

در فرآیند بهبودی بعد از کاشت مو مصرف مواد غذایی مفید و سالم و میزان زیاد آب اهمیت بسیار زیادی دارد. این موضوع باعث تقویت فولیکول‌ها شده و روند بهبود زخم‌ها را تسریع می‌کند. دخانیات، الکل و مواد غذایی آماده و فرآوری شده نیز دشمنان موهای کاشته شده به شمار می‌روند و مصرف آن‌ها باعث می‌شود که همه هزینه‌هایی که برای کاشت مو پرداخته‌اید به باد برود.

توجه به توصیه‌های پزشک و مصرف داروها در زمان مناسب از مهم‌ترین نکات برای رسیدن به نتیجه دلخواه و داشتن موهایی جذاب، سالم و زیباست. رعایت این موارد ممکن است کمی برای شما دشوار باشد؛ اما زمانی که نتایج کاشت ثابت شده و موهای شما مثل موهای طبیعی رشد کردند، خستگی این مدت از تنتان در رفته و همه حسرت‌های پیشین خود را فراموش خواهید کرد.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا
بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

با ورم بعد از کاشت مو چه کنم ؟

تورم در ناحیه کاشت، نواحی اطراف آن و پیشانی بسیار طبیعی بوده و در صورت مشاهده آن جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. برای درمان ورم بعد از کاشت مو می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. توجه داشته باشید که منظور از کمپرس یخ قرار دادن مستقیم یخ بر روی پیشانی نیست. شما باید یخ‌ها را درون پارچه یا کیسه‌ای قرار دهید و سپس آن را هر ۱ ساعت یک‌بار به مدت ۲ دقیقه بر روی پیشانی خود قرار دهید. انجام این کار به افرادی که دچار سینوزیت هستند توصیه نمی‌شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

اگر نمی‌دانید که چه میزان یخ برای این کار کافی است، می‌توانید کیسه‌های کمپرس آب سرد را از داروخانه یا فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی تهیه کرده و آن را با آب یخ پر کنید. همچنین می‌توانید کیسه یخ را به صورت خانگی خودتان نیز تهیه کنید. برای این کار باید مقداری یخ را خرد کرده و داخل کیسه یا یک دستمال حوله‌ای قرار دهید. سپس آن را بر روی پیشانی یا محل تورم بگذارید. نکته مهم این است که نباید کمپرس آب سرد مستقیما بر روی زخم‌های محل کاشت قرار داده شود و همچنین محل قرارگیری آن نیز باید به‌گونه‌ای باشد که موهای کاشته شده را خیس نکند.

ورم بعد از کاشت مو 6
ورم بعد از کاشت مو

در روزهای بعد از کاشت مو چگونه بخوابم ؟

خواب کافی و راحت یکی از عواملی است که در سرعت بخشیدن به دوره نقاهت بعد از کاشت مو تاثیر زیادی خواهد گذاشت؛ اما برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موهای کاشته شده باید به روش صحیح بخوابید. در روزهای اول بعد از کاشت دو بالش را به‌گونه‌ای زیر کردن خود قرار دهید که بتوانید تحت زاویه ۴۵ درجه دراز بکشید. به صورت طاق‌باز روی بالش‌ها قرار بگیرید و سعی کنید در طول استراحت چندان جابه‌جا نشوید.

در محلی قرار بگیرید که در زمان بیدار شدن سرتان به کمد، تخت یا هر جای دیگری برخورد نکند همچنین اگر موهای کاشته شده در پشت سر شما هستند، می‌توانید از بالش‌های دور گردنی نیز استفاده کنید تا سر با بالش تماس نداشته و فشاری به موها وارد نشود. توجه کنید که این شرایط خواب تنها باید برای چند روز رعایت شود و بعد از آن می‌توانید در حالت عادی بخوابید.

بهترین حالت خوابیدن بعد از کاشت مو 1
بهترین حالت خوابیدن بعد از کاشت مو 1

در روزهای بعد از کاشت چگونه پانسمان را تعویض کنم ؟

با توجه به اینکه کاشت مو یک عمل جراحی است و باعث ایجاد زخم در سر می‌شود، مراقبت از زخم‌ها و جلوگیری از عفونت آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در همین راستا لازم است که پانسمان ناحیه برداشت مو در سر به صورت مرتب تعویض شود. این کار چندان سخت نیست و خودتان یا یکی از اعضای خانواده می‌توانید آن را انجام دهید.

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

بهترین کار این است که، باز کردن پانسمان خود را، در مراکز و کلینیک های مربوط به این عمل، انجام دهید. اما اگر شرایط رفتن به این کلینیک ها را نداشتید، طبق روشی که در ادامه به شما خواهیم گفت، عمل کنید:

 • سرجی فیکس یا کلاه توری روی پانسمان را بردارید.
 • پانسمان را با حرکات خیلی آرام و بدون اینکه زخم‌ها را تحریک کند بردارید.
 • روی قسمت زیرین پانسمان مقداری آب بریزید و منتظر بمانید تا آب به همه قسمت‌ها نفوذ و پانسمان را خیس کند. این خیسی باعث می‌شود که جدا کردن گاز استریل روی زخم‌ها راحت‌تر بوده و باعث ایجاد درد نشود.
 • اجازه دهید که پانسمان خیس حدود ۱۵ دقیق روی سر باقی بماند و سپس آن را خیلی آرام جدا کنید.
 • در این مرحله با اسپری سرم نمکی قسمت‌های برداشت مو را بشویید.

بعد از این که، پانسمان را باز و جدا کردید. با استفاده از اسپری های آرایشگاه، بر روی ناحیه های مذکور، سرم نمکی اسپری کنید. این کار را تا دو روزبعد از کاشت مو ، انجام دهید، و خوب است که هر چند ساعت یک بار این کار را تکرار کنید. اما در مواقعی که می خوابید لازم نیست که این کار را انجام دهید.

با استفاده از اسفنج، که آغشته به کف شامپوی مخصوص کاشت مو شده است، به طور عمودی و در هرروز ۲ بار، به سر خود ضربه بزنید. البته بعد از این که پانسمان خود را باز کردید؛ و نکته دیگر این که، ضربه زدن نباید طوری صورت گیرد که، اسفنج به سر فشار آورد. به این نکته توجه کنید که، این شستشو به هیچ عنوان به صورت حرکات چرخشی و یا ماساژ انجام نشود.

کاشت مو به روش FIT
نمونه کاشت مو ارغوان
نمونه کاشت مو کلینیک ارغوان
نمونه کاشت مو ارغوان

حتی آبکشی هم با استفاده از دوش مستقیم صورت نگیرد. این کار را شما می توانید به مدت دو هفته و روزانه دو مرتبه، برای ریزش کامل دلمه ها انجام دهید. در طی این مدت روزی چند بار، با استفاده از آب معمولی در اسپری های مخصوص آرایشگاه، نواحی که مو ها در آن جا کاشته شده را، به صورت مرطوب نگه داری کنید.

شما می توانید از هفته سوم پس از کاشت مو، روزانه یک بار، شستشو را آغاز کنید. حتی شما اجازه کشیدن دست خود بر روی سر، البته تنها در یک جهت، را دارید. برای انجام این کار طبق دستوری که می دهیم، پیش روید. کف انگشتان خود را در یک جهت، بر روی پوست سرتان بکشید. تا دلمه هایی که بر روی سر به وجود آمده، خود به خود و به راحتی کنده شوند.

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

این کار طوری انجام شود که هیچ دلمه ای بر روی سر شما باقی نماند. زیرا احتمال این که دلمه ها موجب عفونت شوند، وجود دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که، این کار را به هیچ عنوان با ناخن انجام ندهید.

پانسمان بعد از کاشت مو
پانسمان بعد از کاشت مو

در روزهای بعد از کاشت تا چه حد می‌توانم ورزش کنم؟

ورزش بعد از کاشت مو یکی از مواردی است که علاوه بر بهبود روحیه شما می‌تواند در کوتاه‌تر کردن دوره نقاهت نیز موثر باشد. نکته مهم این است که بعد از کاشت مو حدود ۳۰ تا ۴۵ روز مجاز به انجام ورزش‌های سنگین مانند شنا، کوهنوردی، ورزش‌های رزمی و کوهنوردی نیستید. همچنین از انجام حرکاتی که به سر و صورت فشار وارد می‌کنند خودداری کنید.

انجام نرمش‌های سبک و پیاده‌روی مانعی ندارد و می‌توانید با خیال راحت به آن بپردازید. به‌طورکلی با توجه به توصیه پزشکان انجام ورزش تا حدی مجاز است که باعث تعریق کف سر و خیس شدن نواحی کاشت نشود. با توجه به این موضوع لازم است که در حین ورزش محل کاشت را با توجه به دستورات پزشک خشک و تمیز نگه دارید.

آیا در روزهای بعد از کاشت مجاز به مصرف دخانیات هستم ؟

مصرف دخانیات یکی از عوامل آسیب رسیدن به ساقه موها و ریزش آن‌هاست و به همین دلیل بعد از کاشت مو اصلا توصیه نمی‌شود؛ اما اگر به انجام این کار اصرار دارید یک هفته قبل و بعد از کاشت مو مصرف سیگار، قلیان و نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنید. چراکه این مواد باعث افزایش غلظت و انعقاد خون شده و بهبود زخم‌ها را با مشکل مواجه می‌کنند.

دخانیات بر روی گردش خون اثرات منفی زیادی می‌گذارند و می‌توانند اثر داروهای تجویز شده را کاهش دهند. این مواد با کاهش اثرات داروهای بی‌حسی می‌توانند باعث افزایش درد در نواحی کاشت و برداشت موها شوند.

سیگار بعد از کاشت مو
سیگار بعد از کاشت مو

در روزهای بعد از کاشت چگونه می‌توانم موهای خود را کوتاه یا رنگ کنم ؟

بسیاری از خانم‌ها و آقایان که کاشت موی خود را به صورت ناحیه‌ای انجام داده‌اند، دوست دارند بدانند که تا چه زمانی حق کوتاه کردن یا آراستن سایر قسمت‌های مو را نداشته و نمی‌توانند از رنگ مو یا سشوار استفاده کنند. بعد از کاشت مو تا زمانی که زخم‌ها به طور کامل بهبود نیافته‌اند، از صاف کردن، فر کردن و سشوار کشیدن خودداری کرده و به‌طورکلی به موها فشاری وارد نکرده و آن‌ها را در معرض حرارت قرار ندهید.

یک ماه بعد از کاشت مو می‌توانید موها را در حالتی آرام و تنها به یک سمت شانه بزنید. در ماه اول بعد از کاشت نیز استفاده از شامپوی تجویز شده توسط پزشک ضروری است. البته ممکن است بعد از گذشت این مدت بنا بر صلاحدید پزشک نیاز به استفاده بیشتر از شامپوهای مخصوص نیز وجود داشته باشد؛ اما بعد از اینکه موها حالتی طبیعی پیدا کرده و عوارض به طور کامل برطرف شد، می‌توانید به سراغ شامپوهای مناسب موهای خود بروید.

اگر به رنگ کردن موها علاقه زیادی دارید، بهتر است شش ماه بعد از کاشت صبر کرده و بعد از ماه ششم این کار را انجام دهید. هرچند که پزشکان توصیه می‌کنند تا زمانی که موها تثبیت و محکم نشده و به رشد مناسبی نرسیده‌اند، از رنگ کردن، سشوار کشیدن و کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو خودداری کنید. بعد از این مدت می‌توانید هر حالتی که دوست دارید به موهای خود ببخشید و از زیبایی آن‌ها لذت ببرید.

کوتاه کردن موها تا قبل از ماه ششم فقط با قیچی مجاز است و برای تراشیدن موها با موزر و وسایل برقی باید تا بعد از ماه ششم صبور باشید.

بعد از کاشت تا چه زمانی نباید از کلاه استفاده کنم ؟

اگر کاشت مو را در زمستان انجام داده‌اید یا به استفاده از کلاه علاقه دارید، ممکن است برایتان سوال باشد که تا چه مدت نباید از کلاه استفاده کنید. البته برخی افراد نیز دوست دارند با کلاه زخم‌های کاشت را بپوشانند و حتی فکر می‌کنند که استفاده از کلاه می‌تواند یک پوشش مناسب برای جلوگیری از عفونت زخم‌ها باشد.

پزشکان معمولا استفاده از کلاه را در هفته اول بعد از کاشت توصیه نمی‌کنند و بعد از آن نیز تنها اجازه پوشیدن کلاه‌های گشاد که هوا به خوبی در آن‌ها جریان دارد را به شما می‌دهند. این موضوع به دلیل ضعف و نازکی موهای کاشته شده و حساسیت آن‌ها در برابر فشار است. درواقع در روزهای ابتدایی فشار ناشی از کلاه می‌تواند فولیکول‌ها را جدا کرده و به موهای تازه آسیب برساند.

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

استفاده از کلاه برای جلوگیری از عفونت نیز ایده درستی نیست. چراکه کلاه خود باعث تعریق شده و ذرات عرق می‌توانند منجر به افزایش عفونت در زخم‌ها شوند. علاوه بر این ذرات گردوغبار نیز بر روی کلاه می‌نشینند و احتمال عفونت را افزایش می‌دهند. با توجه به این موضوعات اگر اصرار به استفاده از کلاه دارید، حتما آن را هرروز به طور کامل بشویید.

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو
استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

بعد از کاشت چگونه موهایم را بشویم ؟

به منظور شستشوی قسمت‌های کاشته شده باید از اسفنج مخصوص کاشت مو که میزان نرمی و زبری آن در حد استاندارد است استفاده کنید. در زمان استفاده از این اسفنج به نکات زیر توجه کنید.

 • اسفنج را با حالت ضربه‌ای به قسمت‌های کاشته شده بزنید.
 • هرگز سر را ماساژ نداده و اسفنج را بر روی زخم‌ها نکشید. انجام حرکات چرخشی نیز ممنوع است.
 • در طول روز دو بار موها را بشویید و این کار را به آرامی و بدون فشار انجام دهید.
 • از دوش برای آبکشی قسمت‌های شسته شده استفاده نکنید.

رعایت صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو در دو هفته اول و تا زمانی که دلمه‌ها کاملا از بین روند ضروری است. از هفته سوم می‌توانید با حرکت دادن نوک انگشتان بر روی سر دلمه‌ها را از بین ببرید. توجه داشته باشید که نباید شستشو را از طریق ناخن‌ها انجام داده و دلمه‌ها را نیز با دقت از بین ببرید، چراکه باقی ماندن آن‌ها می‌تواند باعث عفونت شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

درصورتی‌که بعد از کاشت مو شستشو را با دقت و صحیح انجام دهید، دلمه‌ها کاملا برطرف شده و چربی‌های اضافه سطح پوست نیز از بین می‌روند. درنتیجه ضمن جلوگیری از ایجاد عفونت، فولیکول‌های مو را نیز تقویت کرده و به رشد بهتر موهای کاشته شده کمک می‌کنند.

شامپوهای مخصوص کاشت مو درواقع همان شامپو بچه هستند که فاقد هرگونه مواد اسیدی و قلیایی بوده و برای مصارف پزشکی طراحی شده‌اند. به همین دلیل آسیبی به موها نرسانده و از بروز زخم یا عفونت جلوگیری می‌کنند. فراموش نکنید که در صورت شستشوی مناسب دلمه‌ها نباید باقی بمانند، پوست سر نباید قرمز شود و هیچ نشانه‌ای از عفونت نیز در زخم‌ها دیده نشود. در صورت مشاهده هرکدام از این علائم حتما پزشک معالج خود را مطلع کرده و در خصوص نوه شامپو و نحوه شستشو از او مشاوره بخواهید.

شستشوی مو پس از کاشت مو
شستشوی مو پس از کاشت مو

بعد از کاشت چه بخورم؟

رعایت تغذیه سالم بعد از کاشت مو یکی از مهم‌ترین مواردی است که در تقویت موهای کاشته شده و تسریع روند بهبودی تاثیر زیادی دارد. در رژیم غذایی که بعد از کاشت دارید باید مقدار کافی ویتامین، پروتئین، آب و سایر مواد معدنی وجود داشته باشد تا آسیبی به موها نرسد. پزشکان ممکن است برای تقویت موها قرص‌های تقویتی و ویتامین تجویز کنند که توصیه می‌شود این قرص‌ها را بعد از صبحانه با آب فراوان بنوشید. لیست خوراکی‌هایی که مصرف آن‌ها در دوران نقاهت ضروری است در ادامه آمده است.

 • مواد غذایی حاوی آهن، منیزیم، روی، کلسیم، ویتامین B6 و پروتئین
 • سبزیجات مختلف مانند کلم بروکلی، گوجه، سیب‌زمینی و اسفناج
 • ماهی‌های چرب و روغنی
 • حبوبات
 • انواع مغزیجات و آجیل
 • لبنیات

پزشکان برای رساندن مواد مغذی مناسب به بدن افرادی که نمی‌توانند این خوراکی‌ها را مصرف کنند، مکمل‌هایی را تجویز می‌کنند که باید دوز مصرف آن‌ها را تکمیل کرده و زمان‌بندی دقیقی برای مصرف آن‌ها داشته باشید. علاوه بر این مصرف آب و سوپ حاوی این ترکیبات و مواد غذایی غیر سرخ‌کردنی نیز برای شما بسیار مفید خواهد بود. در لیست بالا انواع مواد غذایی حاوی امگا ۳، فیبر، کلسیم و… را می‌بینید که همگی به تقویت فولیکول‌های تازه و رشد سریع‌تر موهای کاشته شده کمک می‌کنند.

در مقابل مواد غذایی که برای رشد موهای کاشته شده مناسب هستند، موادی وجود دارند که مصرف آن‌ها باعث آسیب رسیدن به فولیکول‌ها و جلوگیری از رشد موها خواهد شد. بعضی از این مواد غذایی حتی می‌توانند باعث ایجاد عفونت شوند. در ادامه لیستی از این غذاها آورده شده است.

بعد از کاشت مو چی بخوریم
بعد از کاشت مو چی بخوریم
 • فست فودها و غذاهای سرخ‌کردنی
 • انواع نوشابه‌های رژیمی و معمولی
 • شیرینی‌جات و شکلات
 • نشاسته
 • غذاهای چرب
 • نوشیدنی‌های الکلی

توجه داشته باشید که غذاهای فرآوری شده مانند فست فودها به فولیکول‌های تازه آسیب زیادی وارد کرده و باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی می‌شوند؛ به همین دلیل از رشد موهای تازه کاشته شده جلوگیری خواهند کرد. علاوه بر این مواد نگهدارنده و نمک زیاد در این مواد غذایی می‌تواند موهای زیبای شما را با مشکل مواجه کند. توصیه پزشکان این است که مصرف این غذاها را مدتی قبل از کاشت نیز متوقف کنید تا با تقویت ریشه موهای فعلی و سیستم ایمنی فرایند بهبودی با سرعت بهتری انجام شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

نکته دیگری که باید در انتخاب رژیم غذایی خود به آن توجه داشته باشید این است که نوشیدنی‌های کافئین دار و نوشابه نیز می‌توانند بر روی سرعت رشد موها تاثیر گذاشته و حتی منجر به ریزش موهای کاشته شده شوند.

بعد از کاشت چه داروهایی مصرف کنم ؟

بعد از انجام عمل کاشت مو پزشک برای جلوگیری از خونریزی، ورم و التهاب و عفونت و همچنین تقویت فولیکول‌های کاشته شده داروهایی را تجویز می‌کند که باید آن‌ها را در زمان مناسب و به طور کامل مصرف کنید. یکی از مهم‌ترین داروهایی که مصرف آن بعد از کاشت توصیه می‌شود، زینک است.

این دارو به صورت روزانه تجویز شده و باید مداوم مصرف شود. انواع مکمل‌ها و قرص‌های ویتامین نیز برای رساندن مواد مغذی به موها و تقویت ریشه آن‌ها تجویز می‌شوند. به‌طورکلی داروهای بعد از کاشت مو در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند.

 • داروهای مسکن

داروهای مسکن برای جلوگیری از احساس درد در نواحی کاشت و برداشت موها انجام می‌شوند و باید حتما با توجه به تجویز پزشک مصرف شوند. چراکه برخی از انواع داروهای مسکن مانند ژلوفن، آسپرین و ایبوپروفن باعث رقیق شدن خون شده و احتمال خونریزی بعد از کاشت را افزایش می‌دهند. پزشکان اغلب بعد از کاشت موها استامینوفن کدئین را تجویز می‌کنند؛ اما با توجه به شرایط بیمار، روش کاشت و سطح ناحیه کاشت دوز آن متفاوت خواهد بود.

آنتی‌بیوتیک‌ها

آنتی‌بیوتیک‌ها برای جلوگیری از ایجاد عفونت در محل جراحی تجویز می‌شوند و ممکن است به صورت خوراکی یا پمادی باشند. پمادهای موضعی را باید با احتیاط کامل و به آرامی به محل کاشت یا برداشت موها بمالید و قبل و بعد از استعمال پماد دستان خود را با دقت بشویید. این پمادها برای رفع خارش، التهاب و عفونت تجویز می‌شوند تا شما با ناخن‌های خود سرتان را نخارانید. چراکه این کار فولیکول‌های مو را از بین برده و البته باعث ایجاد خراشیدگی و خونریزی زخم‌ها شده و احتمال بروز عفونت را به‌شدت افزایش می‌دهد.

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

داروهای ضدالتهاب

التهاب و تورم یکی از عوارض رایج کاشت مو است که از طریق این داروها تسکین می‌یابد. این داروها ممکن است باعث ایجاد حساسیت شوند یا برای افرادی با بیماری‌های خاص مضر باشند؛ به همین دلیل لازم است که پزشک را از بیماری‌ها و حساسیت‌های خود مطلع کنید. علاوه بر این برای جلوگیری از تداخل دارویی نیز باید به پزشک درباره داروهای خاصی که مصرف می‌کنید اطلاع دهید.

داروهای آرام‌بخش

داروهای آرام‌بخش از سری داروهایی هستند که بهبود روند خواب شما کمک کرده و اثرات داروهای بی‌حسی و مواد کاشت را که ممکن است باعث مشکل در خواب شوند از بین می‌برند. توجه داشته باشید که دوز این داروها به صورتی تجویز می‌شود که وابستگی برای شما ایجاد نکند. به همین دلیل می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را مصرف کرده و خوابی آرام را تجربه کنید. نکته مهم این است که این بی‌خوابی‌ها طبیعی است و بعد از مدتی روند خواب شما به حالت معمول برمی‌گردد.

خط ویژه:

09120509038

تماس با کلینیک ارغوان

ما را دنبال کنید

clinicraghavan.ir

Hermes Insta 150x150 1

مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های بعد از کاشت مو

سوالات متداول

آیا باید هزینه کاشت مو را به صورت یکجا پرداخت کرد؟

خیر. کلینیک ارغوان شرایط ویژه ای برای افرادی که قصد پرداخت اقساطی دارند را در نظر گرفته است.

با توجه به اینکه هزینه ترمیم موها با استفاده از دارو کمتر از کاشت مو است؛ بهتر نیست که از این روش استفاده کنیم؟

شما باید به کاشت مو به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنید. هرچند که در ابتدا هزینه بیشتری را متحمل خواهید کرد؛ اما در نهایت یک راه‌حل دائمی به شما ارائه شده که تا آخر عمر شما را از مصرف هر دارو یا تقویت‌کننده‌ای بی‌نیاز خواهد کرد.

چرا هزینه کاشت مو در ایران کمتر از سایر کشورها است؟

در حال حاضر تعداد زیادی مرکز زیبایی در ایران در حوزه کاشت مو فعالیت می‌کنند؛ به همین دلیل برای جذب متقاضیان، خدمات خود را با قیمت مناسبی ارائه می‌دهند. بنابراین بر خلاف تصور اشتباهی که در میان برخی از متقاضیان جا افتاده است؛ این ارزان بودن خدمات به معنای بی‌کیفیت بودن آن‌ها نیست.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه فرایند بسته به تعداد مو های پیوندی، جلسات درمانی، وسعت ریزش مو، مهارت پزشک و کلینیک درمانی متفاوت است. به طور معمول، مردان به ۱ تا ۳ جلسه درمانی نیاز خواهند داشت.

آیا هزینه کاشت مو برای خانم‌ها از آقایان کمتر است؟

جنسیت ملاک تاثیرگذاری بر روی هزینه تمام شده کاشت مو نیست. بسته به اینکه الگوی ریزش موی شما چطور باشد و بخواهید به چه تراکمی دست پیدا کنید؛ این هزینه متفاوت خواهد بود.

نتایج کاشت مو چه مدت ماندگار هستند؟

در صورتی که پیوند مو به درستی انجام شود، نتایج آن دائمی خواهند بود. احتمال موفقیت این فرایند  ۹۰ تا ۹۵ درصد بوده و نتایج آن مادام العمر هستند.

اگر فردی نیاز به کاشت مجدد موها پیدا کند؛ آیا باید هزینه مشابهی را بپردازد؟

افراد به هر دلیلی ممکن است مجددا نیاز به کاشت مو پیدا کنند؛ در این صورت معمولا هزینه کاشت با بار اول تفاوتی نخواهد داشت. اما اگر شما هر دو مرحله کاشت را در یک کلینیک انجام دهید؛ احتمال دارد که تخفیف‌های خوبی را دریافت نمایید.

پیمایش به بالا