Hairstyles For Men

بهترین مدل موی مردان برای کاهش ریزش مو

آقایان به دلایل مختلفی که بیشترین آن ارثی است دچار ریزش مو می‌شوند. اما می‌توان با مراقبت از موها و ترک عادت‌های نادرستی که موجب آسیب به موها می‌شود از ریزش مو جلوگیری کرد. استفاده از مناسب‌ترین مدل‌های مو برای آقایان که کمترین فشار را به موها وارد کند هم اهمیت دارد. در این مقاله روش‌های کاهش ریزش مو را بیان کرده و بهترین مدل‌های موی آقایان برای موهای کم پشت را بیان خواهیم کرد.

روش‌های جلوگیری از ریزش موی آقایان

برای جلوگیری از ریزش مو در آقایان می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرده که شامل مراقبت‌های روزانه، درمان‌های دارویی می‌شود که در ادامه بیان خواهیم کرد.

مراقبت و شستشوی روزانه:

شستشوی منظم موها با شامپوهای مناسب و مورد استفاده، استفاده از نرم کننده های معتبر، جلوگیری از فشاردادن‌های طولانی به ریشه موها خودداری شود.

مصرف تغذیه مناسب:

خوردن غذاهای حاوی ویتامین‌های A,C,D,E و مواد پروتئینی و آهن و روی باعث افزایش استحکام مو و رشد بهتر موها می‌شود.

کاهش استرس فرد:

استرس یکی از عواملی است که از ریزش موی فرد جلوگیری می‌کند. انجام تمریناتی برای کاهش استرس مانند مدیتیشن، یوگا، تمرینات تنفسی وبه کاهش استرس کمک می‌کند.

استفاده از محصولات تقویتی و طبیعی:

استفاده از محصولات تقویتی مانند روغن‌های طبیعی (روغن نارگیل، آرگان، زیتون، روغن زیما، روغن آووکادو) و سرم‌های تقویت‌کننده می‌تواند به بهبود وضعیت مو و جلوگیری از ریزش مو اثرگذار باشد.

استفاده از حنا و آب پیاز:

استفاده از حنا بر روی پوست سر به کاهش ریزش موی سر کمک می‌کند و باعث استحکام مو می‌شود. همچنین با بازکردن منافذ پوست ریزش مو را کاهش می‌دهد. همچنین آب پیاز ریشه‌های موی سر را تقویت کرده و رشد آن را بهتر می‌کنند.

ماساژ روزانه سر:

ماساژ پوست سر باعث ایجاد جریان خون بیشتر بر روی سر شده و رشد مو را بهتر می‌کند. سعی کنید روزی ۵ دقیقه با دستگاه ماساژور پوست سر خود را ماساژ داده یا با نوک انگشتان خود این کار را به آرامی انجام دهید.

عدم آسیب‌رسانی فیزیکی و شیمیایی:

برای داشتن موهایی سالم و آسیب کم‌تر به آنها باید استفاده از ابزارهای حرارتی مانند سشوار و اتو مو را کاهش داده و از مواد شیمیایی مانند رنگ مو کم استفاده کرده و موهای خود را با کش سفت نبسته تا به ریشه موها فشار وارد نشود.

درمان دارویی و پزشکی:

زمانی که ریزش موهای فرد شدیدتر باشد بهتر است از محلول ماینوکسیدیل و یا قرص فیناستراید تحت نظر پزشک استفاده کرده و در موارد بالاتر از روش‌هایی مانند کاشت مو نتیجه قوی و موثری می‌دهد.

درمان مزوتراپی:

استفاده از مزوتراپی مو یکی از روش‌های جوانسازی پوست و مو است که مستقیما مواد مغذی و تقویت کننده مو به پوست سر تزریق می‌شود. این کار باعث رشد مجدد مو و کاهش ریزش مو می‌شود.

استفاده از ماسک مو:

استفاده از ماسک مو، پوست سر و ریشه‌های مو را تقویت کرده و از ریزش آن جلوگیری می‌کند.

بهترین مدل‌های مو برای کاهش خط موی سر و موهای کم پشت

1-مدل موی کات سزر(caeserd cut):

مدل موی سزار یک مدل کلاسیک و مناسب است که برای مردانی است که خط موی آنها عقب رفته است. همچنین محبوب‌ترین مدل مردانه بین افراد جوان است.

2-مدل موی بازکات(Buzz cut):

همان‌طور که از واژه آن مشخص است واژه کات به معنای کوتاه‌‌کردن مو است. به طور کلی به مدل موی خیلی کوتاه در تمامی موارد مختلف بازکات(buzz cut) گفته می‌شود. این مدل طوری است که با همه مدل‌های سایه اندازی قابل ترکیب است.

3- مدل موی کروکات(crew cut):

مدل موی خدمه، یکی از مدل‌های محبوبی است که برای عقب رفتن موهای آقایان مناسب است. موهای بالای سر کوتاه‌تر است. در طرفین و پشت موهای خیلی کوتاه‌تر و سفیدتری وجود دارد.

4- مدل موی سایدپارت (side part):

اگر نمی‌خواهید موهای سرتان کوتاه کنید، انتخاب مدل موی سایدپارت باعث حجم و وضوح بیشتر مو می‌شود و نواحی نازک مو را پوشش می‌دهد.

5-مدل موی فاکس هاک (faux hawk):

اگر نیاز دارید که مدل موی مدرنی را انتخاب نمایید، این استایل می‌‌تواند با کوتاه‌نگه داشتن موهای اطراف و بلند کردن موهای بالای سر شکل می‌گیرد که در مرکز حالت داده می‌شود.

6-مدل موی برش بافتی(Textured crop):

مدل موی کوتاه کلاسیک که پشت سر و پهلو کوتاه است برای موهای نازک معجزه می‌کند. انتخاب یک برش بافت‌دار کمی به موها حجم داده و هرگونه لکه نازک را پنهان می‌کند.

7-مدل موی آندرکات (under cut):

آندرکات یک مدل موی عالی برای مردان بوده و برای خط موهایی که عقب تر رفته است مناسب است.

8-موی حاشیه بلند (Longer fringe):

این مدل که موهای بلند بر روی پیشانی قرار می گیرد و موجب ایجاد موج در جلوی پیشانی می‌گردد. این مدل بیشتر برای آقایان جوان‌تر مناسب است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا