لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزايش زیادی داشته است. که باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. دستگاه لیزر موهای زائد در کلینیک پوست و مو ارغوان از نوع الکساندرایت بعلاوه ایندیگ شرکت بایوس ایتالیا می باشد که جزء محبوب ترین دستگاه های لیزر با تکنولوژی جدید تر و سرعت بیشتر و زمان و درد کمتر می باشد.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را حرارت داده و می‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند.

لیزر موهای زائد فرمانیه
لیزر موهای زائد فرمانیه

اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

انواع لیزر و معرفی دستگاه لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای زائد

عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار هستن که با تشخیص پزشک متخصص برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود. بسته به رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو و ناحیه درمان لیزر موهای زائد برای زمانبندی جلسات لیزر مو یکی از دستگاه های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 1. لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
 2. لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )
 3. لیزر تور پالسی بالا
 4. لیزر ND:YAG
 5. لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود

انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد

برای انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد باید به دو نکته توجه داشت:

 • نوع تکنولوژِی دستگاه
 • نوع برند

دوتا از شناخته شده ترین تکنولوژی های دستگاه لیزر موهای زائد : 1- الکساندرایت 2- دایود و نوع کمتر شناخته شده 3- N دی یاگ است.

نوع برند دستگاه لیزر موهای زائد با تکنولوژی الکساندرایت می تواند کندلا و سایناشور که قوی ترین نوع لیزر الکساندرایت اندیاگ (Nd:YAG) می باشد. برند های دیگر آلما، دکا،کوتراو ونوبلکس می باشد که می تواند برای چین کره یا اروپا باشد.

لیزر الکساندرایت اندیاگ (Nd:YAG):

تکنولوژی الکساندرایت به علت سهولت کار و بی دردی و خنک کننده های قوی امکان افزایش توان دستگاه و جواب دهی بیشتری دارد.

این نوع دستگاه دارای دو طول موج 755 نانومتر و 1064 نانومتر است و در حال حاضر دارای تنوع بیشتری به نسبت سایر دستگاه های الکس سرد است. علت تمایل بیشتر شرکت ها برای ساختن این دستگاه این است که می تواند علاوه بر لیزرموهای زائد به رفع درمان های پوستی نیز بپردازد.

ليزر الكساندرايت
ليزر الكساندرايت

این نوع دستگاه‌های دارای لیزر الکساندرایت و اندیگ می باشند که از طریق کوتاه کردن پهنای پالس لیزر اندیگ به رفع کک و مک، جای زخم، جای جوش، رفع عروق واریسی و سایر پیگمنت های پوستی می پردازد.

این نوع دستگاه ها در حال حاضر محبوب ترین نوع دستگاه های لیزر دنیا هستند و عمده ی کلینیک های معتبر دنیا از این نوع دستگاه ها استفاده می کنند.از جمله این دستگاه ها می توان به دستگاه لیزر جنتل مکس،لیزر الکساندرایت لومینس،الکس الیت پلاس،آپوجی پلاس اشاره کرد.

بهترین لیزر برای رفع موهای زائد

 1- ليزر الكساندرايت با طول موج ٧٥٥ نانومتر؛

لیزر الکساندریت (Apogee) یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه های لیزر دنیا برای رفع موهای زائد است، از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه فوق العاده قابلیت تنظیم طول موج و میزان انرژی مورد نیاز برای درمان انواع مختلف مو و پوست است.

در میان روش های موجود در دنیا برای از بین بردن موهای زائد، این دستگاه دارای بیشترین کارایی و کمترین خطر است. لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت برای طولانی مدت باقی خواهد ماند و هیچ عوارضی ندارد و انتظارات بیمار را برآورده می ‎کند.

ليزر الكساندرايت اندیاگ
ليزر الكساندرايت اندیاگ

2- ليزر ان دى ياگ (Nd-YAG) با طول موج ١٠٦٤ نانومتر؛

این دستگاه به دلیل وجود طول موج ایندیگ براى رفع موهاى زائد در پوست‌هاى تيره و بسيارتيره (نوع ۵ و ۶) و همچنین پوست های سولار شده كاربرد دارد بدون ایجاد سوختگی و لک، استفاده از آن برای موارد خاص مى‌باشد.

بعضی ویژگی­‌های خاص دستگاه لیزر الکساندرایت

 • دارای سیستم خنک کننده کپسولی و قابلیت نصب خنک کننده زیمر آلمان
 • اعمال دردهای قابل تحمل (به ندرت مشاهده شده است که دردها قابل تحمل نمی­باشد که در این مورد از پماد استفاده می­گردد.)
 • ایجاد التهاب موقتی
 • متورم شدن فولیکول مو (که نشانگر موفقیت پروسه لیزر مو می­باشد.)
 • تکنولوژی الکساندرایت به علت سهولت کار و بی دردی و خنک کننده های قوی امکان افزایش توان دستگاه و جواب دهی بیشتری دارد.

باید توجه کرد که بعد از لیزر کردن  نباید پوست را در معرض نور آفتاب قرار داد و همچنین از حمام کردن تا 12 ساعت پرهیز کرد.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزرموهای زائد در تهران و شهرستان‌ها دارای تعرفه‌های متفاوتی بسته به نوع درمان می‌باشد که پس از ویزیت و مشاوره رایگان اعلام خواهد شد.

خط ویژه:

09120509038

تماس با کلینیک ارغوان

ما را دنبال کنید

clinicraghavan.ir

Hermes Insta 150x150 1

پیمایش به بالا