قیمت کاشت مو

کاشت مو – راهنمای جامع و هرچه باید بدانید

کاشت مو – راهنمای جامع و هرچه باید بدانید

ریزش مو، یک مشکل پیچیده محسوب می‌شود که دلایل مختلف و راه‌های درمان متنوعی دارد. ریزش شدید یا ارثی که به طاسی منجر می‌شود، تنها با یک راه درمان به نام کاشت مو قابل‌حل است. این روش، نتایج بسیار خوب، ماندگار و طبیعی دارد، حتی در صورت بانک موی ضعیف یا وسعت طاسی زیاد. با هزینه مناسب، در صورتی‌که یک کلینیک برتر و مطمئن زیبایی مانند کلینیک زیبایی ارغوان را انتخاب کنید، ، می‌توانید موهای زیبا و طبیعی داشته باشید،.

کاشت مو طبیعی چیست و انجام آن چگونه است؟

کاشت مو طبیعی یک روش زیبایی خواهد بود که با انتقال فولیکول‌های مو از یک نقطه در سر یا بدن به قسمت‌های جلویی و میانی سر افراد انجام می‌شود. این فرآیند دو قسمت اصلی دارد: “بانک مو” جایی است که موها برداشت می‌شوند و “دریافت‌کننده” که نواحی بدون موی سر را شامل می‌شود.

عمل کاشت طبیعی مو، بسته به تعداد موهای کاشته‌شده، احتمال دارد 4 تا 8 ساعت در یک روز و در برخی موارد دو روز زمان ببرد. بیشتر مراجعان در طول جراحی به هوش هستند و تنها در قسمت پوست سر احساس بی‌حسی می‌کنند.

برداشت موهای سالم توسط متخصص پوست انجام می‌شود. برای طبیعی‌شدن کاشت مو، متخصص پوست می‌تواند به دو صورت عمل کند: در روش اول، یک نوار از پوست سر با موهای سالم برش می‌دهد و در روش دوم، عمل برداشت مو را روی هر تار مو به‌صورت جداگانه انجام می‌دهد.

قبل از انجام پیوند، توسط تکنسین‌ها موها برداشته می‌شوند و جراح پوست سر را برای عمل پیوند آماده می‌کند. پس از اتمام پیوند، پوست سر بانداژ خواهد شد و دستورالعمل‌های مراقبت در منزل را به شما می‌گویند.

کاشت مو طبیعی
کاشت مو طبیعی

انواع روش‌های کاشت موی طبیعی

بهترین روش کاشت مو را می‌توان به دو گروه کلی تقسیم کرد: روش کاشت طبیعی مو بدون بانک مو یا روش BHT که از موهای بدن برای کاشت در سر استفاده می‌شود و روش با جراحی که شامل کاشت مدل نواری یا FUT می‌شود.

روش استفاده از موی بدن

در روش BHT یا کاشت بدون بانک مو، از موهای بدن برای کاشت در سر استفاده می‌شود. این روش کمتر کاربرد دارد، زیرا موهای بدن برای سر مناسب نیست و برداشت مو از بدن کار سختی است.

روش کاشت نواری

در روش FUT که یکی از قدیمی‌ترین و متداول‌ترین روش‌های کاشت مو است، پس از بی‌هوشی یا بی‌حسی، نواری از پوست پشت سر (که به آن بانک مو گفته می‌شود) برداشته می‌شود و به یک اتاق خاص انتقال می‌یابد. سپس گرافت‌های جداشده در قسمت طاس یا کم‌موی سر که دریافت‌کننده نام دارد، پیوند داده می‌شود.

البته شایان ذکر است…

روش بدون جراحی شامل تکنیک انتقال واحد‌های فولیکولی یا FUE است که در ایران با نام FIT شناخته می‌شود. روش‌هایی مانند SUT و Micro FIT نیز بر اساس این تکنیک انجام می‌شوند. در یکی از مقالات پزشکی مجله جاما آمریکا، دکتر Leavitt توضیح می‌دهد: “هر دو روش FUE و FUT احتمال دارد نتایج متفاوتی داشته باشند و بسته به عوامل مختلف، هر کدام در شرایط خاص خود مزایای متعددی دارند.”

چه افرادی نمی‌توانند کاشت مو را انجام دهند؟

به‌طور کلی افراد جوانی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، به‌دلیل عدم مشخص‌بودن طرح ریزش موی آن‌ها، به‌عنوان کاندیدای مناسب برای کاشت درنظر گرفته نمی‌شوند؛ مگر در موارد استثنایی. این افراد نخست باید منتظر شوند تا الگوی ریزش مویشان به‌طور واضح‌تر به اتمام برسد تا بتوانند تصمیم درستی درباره اقدام به این عمل بگیرند.

افرادی که در مناطق پشت سر یا کناره سر موی کمی دارند نیز به‌عنوان کاندیدای مناسب برای کاشت طبیعی مو محسوب نمی‌شوند. این موضوع بسیار مهم است؛ زیرا برای انجام موثر فرآیند، وجود موی کافی در مناطق مورد نظر ضرورت دارد.

افرادی که دارای بیماری‌های التهابی در سر هستند یا به بیماری‌های خودایمنی مبتلا شده‌اند و به‌دلیل درمان دارویی احتمال دارد بیماریشان عود کند، باید از اقدام به کاشت بپرهیزند.

در نهایت، قبل از تصمیم به کاشت، مهم است که از  افراد خبره مانند متخصصان کلینیک زیبایی ارغوان به دقت مشاوره پزشکی بگیرید تا متوجه شوید که آیا کاشت طبیعی مو برای شما مناسب است یا خیر. برای اطلاع از قیمت کاشت مو و مناسب‌ترین روش این امکان را دارید تا همین حالا با کلینیک زیبایی ارغوان به شماره تلفن 02126137427 تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو طبیعی

3 مورد مهم که حتما قبل از انجام کاشت مو باید بدانید!

بسیاری از افرادی قصد کاشت طبیعی مو را دارند، همواره سوالات بسیاری ذهنشان را درگیر کرده است. به‌همین خاطر، 3 سوال که به‌عنوان مهم‌ترین سوالات این فرآیند ذهن شما را درگیر می‌کند را در این بخش مورد بررسی قرار می‌دهیم؟

۱. آیا عمل کاشت مو فقط مخصوص آقایان است؟

ریزش مو مشکلی است که مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در راستای رفع این مشکل، کاشت طبیعی مو به روش FUE به‌طور ویژه در میان مردان شناخته شده است و محبوبیت بسیاری دارد. این روش که در آن فولیکول‌های مو از ناحیه دائمی پشت سر برداشته می‌شوند و در مناطق کم‌مو قرار دارند، به مردان حجم موی بسیاری می‌بخشند.

به‌رغم اینکه کاشتن مو به‌عنوان یک روش متداول برای مردان درنظرگرفته می‌شود، اما باید توجه داشت که این روش نیز به‌طور گسترده‌تر درمان‌های ریزش مو برای زنانی که با نوعی از ریزش مو مردانه مواجه هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، زنان نیز این امکان را دارند تا از این روش جهت بهبود ظاهر و بازگرداندن زیبایی موهای خود بهره‌مند شوند.

۲. فصل مناسب کاشت مو کدام است؟

زمان انجام کاشت طبیعی مو چندان اهمیتی ندارد. درواقع تفاوت‌ها اغلب به نوع تکنیک کاشت و شرایط پس از عمل مربوط هستند. بسته به نوع تکنیک مورداستفاده، احتمال دارد زمانی که نتیجه قابل مشاهده شود، کمی متفاوت باشد. این تفاوت‌ها به‌طور عمده به عوامل فنی و پزشکی مرتبط با عمل کاشت بستگی دارد و با فصل انجام عمل کاشت ارتباط مستقیمی ندارد.

به‌عنوان مثال، در فصل‌های گرم‌تر سال، احتمالا عوارض پس از عمل بیشتر شود. از طرفی، در فصل‌های سردتر، ممکن است به مراقبت‌های خاص برای حفظ سلامت موها و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی پس از کاشت نیاز داشته باشید.

با این‌حال، این تفاوت‌ها تاثیر زیادی بر طول مدت حصول نتیجه ندارد و عمدتا از تجربه و مهارت پزشک و نوع تکنیک انجام کاشت مو تبعیت می‌کند.

۳. گزینه‌های جایگزین کاشت مو کدام‌اند؟

به‌طور کلی گزینه‌ای برای انجام کاشت به‌عنوان جایگزین وجود ندارد. بنابراین، در صورتی‌که به‌عنوان یک کاندیدای مناسب در جهت انجام این فرآیند معرفی شدید، باید نسبت به انجام آن در یک کلینیک زیبایی معتبر اقدام کنید.

درصد موفقیت عمل کاشت مو چقدر است؟

اگر تمامی عوامل مربوط به جراحی کاشت طبیعی مو با دقت رعایت شود و متقاضیان به کلینیک‌های معتبر با پزشکان ماهر مراجعه کنند، درصد رضایت و موفقیت تا ۹۵ درصد افزایش می‌یابد. کلینیک ارغوان، با ارائه ضمانت‌نامه ایران برای هر جراحی، اطمینان مراجعین را فراهم می‌کند.

میزان موفقیت در جراحی کاشت به عوامل متعددی باز می‌گردد؛ از جمله مهارت و تجربه جراح و ضخامت موهای اهداکننده. طبق مطالعات انجام‌شده و نظر ۷۹ متقاضی، روش FUE نمره ۸/۳ از ۱۰ را به‌دست آورده است. با این حال، درصد موفقیت با توجه‌به تکنیک‌های مختلف کاشت مو متغیر خواهد بود؛ اما با استفاده از روش‌های نوین، بسیاری از افراد به نتایج مطلوب دست یافته‌اند.

آیا کاشت طبیعی مو عوارضی هم دارد؟

استفاده از نوع خاصی از تکنیک جراحی کاشت طبیعی مو می‌تواند به عوارض خاصی منجر شود. به‌عنوان مثال، در روش‌های FIT و FUT، علاوه‌بر خون‌ریزی در زمان عمل جراحی، احتمال دارد طولانی‌شدن دوره نقاهت و درد در سر ایجاد شود. عفونت و ورم نیز از عوارض دیگری هستند که در این روش‌ها پیش می‌آید؛ البته با درصد خیلی کم.

نکروز پوست یکی از عوارض شایع و ناگوار کاشت به روش‌های FIT و FUT است. اگر این عمل توسط افراد غیرحرفه‌ای انجام شود، احتمال ایجاد این مشکل به شدت افزایش می‌یابد و با ظاهر دلمه‌های سیاه رنگ بزرگی روی پوست سر همراه می‌شود. احساس درد، خارش و گاهی بی‌حسی پس از عمل از جمله عوارض شایع است که با گذر زمان بهبود می‌یابد.

در مقابل، عوارض کاشت به روش SUT بسیار کمتر خواهد بود و دوره نقاهت در این روش نسبت به سایر روش‌ها کوتاه‌تر است. استفاده از تکنیک مناسب و تجربه حرفه‌ای پزشکان نقش مهمی در کاهش عوارض و افزایش موفقیت عمل دارد.

کاشت مو برای خانم‌ها و آقایان چه تفاوتی دارد؟

ناحیه اهدا در سر آقایان به نواحی کوچکی در پشت و دو طرف سر محدود می‌شود. بسیاری از مردان معمولا موهای ناحیه اهدا را کوتاه نگه می‌دارند که ممکن است روش‌هایی مانند برش نواری FUT برای آن‌ها مناسب نباشد.

اما زنان با الگوهای ریزش موی متفاوت، ناحیه اهدای بزرگتری دارند؛ زیرا موهای بالای سر و تاج سرشان در معرض خطر ریزش نیستند. این امر می‌تواند از روش‌های برش نواری FUT برای زنان جلوگیری کند و از روش‌های دیگری برای افزایش تعداد گرافت مو با کمترین هزینه استفاده شود.

ترمیم مو

ترمیم مو به‌دلیل پویایی رشد مو و تاثیرات عوامل ژنتیکی، محیطی، سلامت و سن، یک فرآیند پیچیده است. بسیاری از بیماران در زندگی خود از چندین روش کاشت استفاده می‌کنند. ترمیم مو این امکان را به‌وجود می‌آورد که به یک روش اعتیادآور برای بعضی افراد تبدیل شود. زیرا هرچه میزان موها بیشتر باشد، آنها به‌دنبال داشتن موهای پرپشت‌تری هستند.

نکته مهم!

با توجه‌به اینکه برخی بیماران ابتدا از روش‌های FUE یا FUT برای کاشت مو استفاده می‌کنند، ترمیم مو با توجه‌به تغییرات و ویژگی‌های بالینی افراد می‌تواند بهترین گزینه را انتخاب کند. برای مثال، اگر تنگی سر مانع از دسترسی به نوار دیگر شود، بیماری که از قبل کاشت به روش FUT داشته باشد، این روش برای بار دوم احتمالا برای او مناسب نباشد.

به‌عنوان مثال دیگر، اگر فرد ابتدا از روش FUE استفاده کرده باشد، در آینده شاید برای روش FUT کاندیدای بهتری معرفی شود تا از برداشت بیش‌ازحد واحدهای فولیکولی از ناحیه اهداکننده ممانعت به‌عمل آورد. کلینیک‌های کاشت مو با ویژگی‌هایی چون تجهیزات مدرن، امکانات مناسب، مجوز رسمی از وزارت بهداشت، حضور پزشکان و متخصصان ماهر، پیگیری دقیق از مراجعه بعد از جراحی و اتاق عمل‌های VIP و مجهز این امکان را دارند بهترین روش را برای کاشت در اختیار شما  قرار دهند.

بهتر است کاشت طبیعی مو را انجام دهیم یا مصنوعی؟

کاشت مدل مصنوعی موها تولیدشده توسط کارخانه‌ها، به واردکردن موهای مصنوعی به داخل پوست سر اطلاق می‌شود. اگر به‌دنبال درمان ریزش موی خود هستید و کاشت مدل مصنوعی مو را انتخاب می‌کنید، باید آگاه باشید که این نوع کاشت به‌عنوان یک روش درمان دائمی برای ریزش مو و طاسی شناخته نمی‌شود.

از طرف دیگر، واردکردن هر چیزی غیر از موهای طبیعی به پوست سر به ایجاد مشکلاتی نظیر عفونت، کیست، آلرژی شدید و حتی بروز سرطان پوست منجر خواهد شد. از سوی دیگر، انتقال گرافت‌ها، یعنی واحدهای پیاز مو، از یک بخش از بدن به بخش دیگر را کاشت موی طبیعی می‌نامند.

این روش از جمله روش‌های دائمی است و نیاز به ترمیم مکرر ندارد. عوارض و معایب آن نسبت به کاشت مدل مصنوعی مو به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. در واقع، این روش برخی از مشکلات احتمالی کاشت مدل مصنوعی را حل خواهد کرد و یک راه حل دائمی و موثرتر برای مشکلات ریزش مو فراهم می‌کند.

جمع‌بندی

کاشت مو یک روش پزشکی موثر برای درمان ریزش مو و طاسی است. در این روش، گرافت‌ها یا واحدهای پیاز مو از ناحیه سلامت برداشت و در نواحی کم‌موی سر پیوند می‌شوند. روش‌های FUE و FUT از محبوبیت برخوردار هستند. با اینکه کاشت طبیعی مو به شکل طبیعی و دائمی نتایج موفقیت‌آمیز ایجاد می‌کند، عوارض هم دارد. افرادی که به‌دنبال راه‌حل دائمی برای مشکلات موی خود هستند، باید با مشاوره از پزشکان متخصص در کلینیک‌های معتبر اقدام به کاشت کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *