هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو چگونه انجام میشود؟

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی مانند تکنیک کاشت، میزان ریزش ابرو، فرم دلخواه، دستمزد پزشک و نرخ کلینیک بستگی دارد. بسیاری از افراد ابروهای خود را به‌صورت ژنتیکی یا براثر بیماری، مصرف برخی داروها، استعمال سیگار و برداشتن غیر اصولی از دست می‌دهند.

کاشت ابرو از جراحی‌های بسیار محبوب و رایج است که بانوان و آقایان با انجام آن می‌توانند ابروهایی با ظاهر کاملا طبیعی، پرتراکم و خوش‌فرم داشته باشند. در ادامه درباره مزایا و شیوه‌های کاشت ابرو توضیح می‌دهیم.

چرا ابروها می‌ریزند؟

ابروها نقش اساسی در زیبایی چهره دارند. فرم و تراکم ابروها می‌تواند چهره‌ را جوان، جذاب، پیر، شاداب، کم‌نشاط، خسته یا عبوس نشان دهد‌. بسیاری از افراد به‌صورت ژنتیکی ابروهای نازک و کم‌پشت دارند.

بعضی دیگر به‌دلایل مختلفی مانند برداشتن بیش‌ازحد و نادرست ابروها، استعمال سیگار و موادمخدر، مشکلات هورمونی، اختلالات عصبی، شیمی‌درمانی، مصرف برخی از داروها، ابتلا به بیماری‌های پوستی، افزایش سن، استفاده از لوازم آرایشی غیراستاندارد و فاسد ابروهای‌شان دچار ریزش می‌شود.

بسیاری از افراد در این شرایط، با استفاده از مداد، پودر، ریمل ابرو و روش‌های تاتو سعی می‌کنند نواقص ابروهای خود را بپوشانند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها نتبجه طبیعی و ماندگار ندارد. در سال‌های اخیر با استفاده از روش‌های کاشت طبیعی ابرو، می‌توان ابروهایی بسیار طبیعی با تراکم عالی داشت. بسیاری از افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند، هزینه کاشت ابرو را با توجه به نتیجه و دوام آن، مناسب و باارزش می‌دانند.

هزینه کاشت ابرو

چرا کاشت ابرو محبوب است؟

با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، تکنیک‌های جدیدی برای کاشت ابرو ابداع شده که دارای تهاجم کمتر، نتیجه مطلوب‌تر و دوره نقاهت کوتاه‌تری هستند. نتیجه کاشت ابرو بسیار رضایت‌بخش و قابل قبول است.

بسیاری از بانوان و آقایانی که ابروهای خود را از دست داده بودند، با کاشت ابرو توانسته‌اند زیبایی و جذابیت گذشته خود را با دست بیاورند. همچنین، افرادی که ابروهای کم‌پشت و نازکی دارند، با انتخاب روش کاشت، تغییرات مثبتی در چهره خود به‌وجود آورده و اعتمادبه‌نفس خود را تقویت می‌کنند. کاشت ابرو به‌دلایل زیر رایج و محبوب است:

 • نتیجه کاشت ابرو دائمی است.
 • با کاشت می‌توان ابروهایی کاملا قرینه داشت.
 • شکل و تراکم ابرو، با توجه به فرم صورت و به دلخواه زیباجویان انجام می‌شود.
 • حالت ‌طبیعی مانند ابروهای واقعی دارد.
 • ابروهای کاشته‌شده قابلیت رنگ‌کردن و کوتاه‌کردن دارند.
 • با داشتن ابروهایی زیبا و خوش‌فرم، چهره جوان‌تر شده و اعتمادبه‌نفس افزایش پیدا می‌کند.
 • هزینه کاشت ابرو با در نظر گرفتن نتیجه عالی و ماندگاری همیشگی آن، مناسب و معقول است.

چه عواملی در هزینه کاشت ابرو تاثیر دارند؟

برای تعیین قیمت کاشت ابرو عوامل متعددی در نظر گرفته می‌شود. این عوامل، تکینیک کاشت، لوازم مورد نیاز، تعداد گرافت‌های برداشته‌شده، تعداد جلسات، میزان خالی‌بودن ابروها، فرم ابرو، میزان تراکم، داروهای مصرفی، تخصص و دستمزد پزشک هستند‌.

شهرت، تجهیزات و منطقه و استانی که کلینیک در آن قرار دارد نیز، در تعیین نرخ کاشت ابرو تاثیرگذارند. هرچه روش کاشت مدرن‌تر باشد و از تجهیزات پیشرفته بیشتری استفاده شود، قیمت کاشت ابرو بیشتر خواهد شد. در برخی مواقع، امکان دارد کاشت را در دو جلسه انجام دهند که در قیمت آن اثر می‌گذارد.

برای افرادی که تمایل دارند قطر ابروهای آن‌ها پهن‌تر و حجم آن پرتر شود، باید گرافت‌های بیشتری استخراج کرد‌ و پزشک باید زمان و دقت بیشتری به آن اختصاص بدهد، در نتیجه، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.

بازه هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

همان‌طور که گفته شد، عوامل متعددی بر قیمت کاشت ابرو تاثیرگذار است. در میان عوامل مختلف، تکنیک کاشت و تعداد گرافت‌های کاشته‌شده سهم بیشتری در تعیین هزینه نهایی کاشت ابرو دارند. به‌طور کلی، هزینه کاشت ابرو در سال ۱۴۰۲ در بازه ۱۳ الی ۱۸میلیون‌تومان قرار دارد‌.

اگر قصد دارید ابروهای خود را بکارید، برای دریافت اطلاعات دقیق درباره روش کاشت مناسب با شرایط شما و مبلغ آن، به کلینیک معتبر پوست و مو و پزشکی ماهر و باتجربه مراجعه کنید تا شما را به‌درستی راهنمایی کنند.

هزینه کاشت ابرو چقدر است

هزینه کاشت ابرو با توجه به تکنیک کاشت

تکنیک‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد. برخی از این روش‌ها دارای تهاجم بیشتری هستند‌. شیوه کاشت را متخصصان زیبایی با توجه وضعیت سلامتی، سن، جنس موها و میزان ریزش ابروها انتخاب می‌کنند. مبلغ هریک از روش‌ها با توجه به تجهیزات مورد نیاز و مدت‌زمان انجام آن متفاوت است‌. تکنیک‌های رایج کاشت ابرو عبارت‌اند از:

 • کاشت موی واحد فولیکولی FUT)): این روش قدیمی و تهاجمی بوده و امروز، کمتر به کار برده می‌شود. در این جراحی، برای استخراج فولیکول‌های مو، بخشی از پوست سر به‌صورت نواری بریده و در ناحیه مد نظر کاشته می‌شود. این روش به‌دلیل آنکه قدیمی شده و در آن به تجهیزات مدرن نیاز نیست، قیمت کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.
 • روش (FUE): در این تکنیک، واحدهای فولیکول مو به‌صورت تک‌تک استخراج و در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند. نتیجه روش FUE کاملا رضایت‌بخش بوده و عوارض بسیار کمی دارد. علاوه‌بر این موارد، زخم و اسکار در جای جراحی ایجاد نمی‌کند. هزینه کاشت ابرو با روش FUE از FUT بیشتر است.
 • روش (SUPER FUE): این روش غیرتهاجمی، دارای تأییدیه CE اروپا و FDA آمریکا بوده و با استفاده از دستگاه‌ پلاس انجام می‌شود. کاشت ابرو با روش SUPER FUE عوارضی مانند زخم و اسکار ندارد‌. دوره نقاهت آن طولانی نیست و مراقبت‌های آن در مقایسه با روش‌های تهاجمی بسیار کمتر است. استفاده از دستگاه‌ پلاس باعث‌شده نتیجه آن بسیار عالی و راضی‌کننده باشد‌. این روش، هزینه بالاتری نسبت به روش‌های سنتی دارد.
 • کاشت مستقیم (DHI): در این تکنیک برای کاشت ابرو از تجهیزاتی مانندChoi Implanter استفاده می‌کنند. نتیجه آن بسیار ظریف و طبیعی است و مورد تایید و پسند افراد قرار می‌گیرد. هزینه این تکنیک مدرن درحدود روش‌های پیشرفته دیگر است‌.
 • کاشت با دستگاه (Artas): در این روش با بهره‌گیری از فناوری رباتیک و هوش مصنوعی، مناسب‌ترین فولیکول‌های مو شناسایی و استخراج می‌شوند. دقت این دستگاه به‌اندازه میکرون بوده و کمترین عوارض را ایجاد می‌کند‌. هزینه کاشت مو با ربات Artas به میزان تراکم درخواستی زیباجویان بستگی دارد و به‌طور کلی، بیشتر از سایر روش‌ها است.
 • نیوگرافت: با به‌کارگیری تکنیک پیشرفته نیوگرافت، ابروهایی بسیار طبیعی، زیبا و با تراکم عالی می‌توان داشت. نیوگرافت راهکاری مدرن با نتیجه‌ای دقیق و ظریف است که قیمت آن به نسبت به روش‌های سنتی و قدیمی بیشتر است.

جمع‌بندی

برای اطلاع دقیق از هزینه کاشت ابرو، باید مراکز تخصصی و معتبر زیبایی مراجعه کنید. قیمت کاشت ابرو براساس عواملی مانند روش کاشت، تعداد گرافت، تجهیزات مورد نیاز، فرم و تراکم ابرو، دستمزد پزشک و شهرت کلینیک برآورد می‌شود.  به‌طور کلی، قیمت کاشت ابرو در سال ۱۴۰۲، ۱۳ الی ۱۸میلیون‌تومان است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *