روش های کاشت مو

روش های کاشت مو در کلینیک زیبایی ارغوان

پیوند مو فرایند پزشکی است که به‌وسیله‌ آن، موهایی که به‌دلیل ریزش یا حجم کم از دست رفته‌اند، با موهای بخش‌های پرپشت تقویت می‌شوند. در این روش موهای نواحی دیگر بدن به نواحی کم موی سر انتقال می‌یابند. این فرایند به کمک روش های کاشت مو مختلفی انجام می‌شود که هدف نهایی آن بازیابی، بهبود ظاهر و سلامت موهاست. این روش به‌عنوان یک راهکار موثر برای رفع مشکلات زیبایی و روحیه افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع روش های کاشت مو

در مسیر زندگی، هر فرد با چالش‌ها و تحولاتی مواجه می‌شود و یکی از چالش‌هایی که می‌تواند تأثیرگذار بر روان و جسم افراد باشد، ریزش مو است. در چنین شرایطی، افراد به دنبال راهکارهایی برای بازیابی زیبایی و اعتمادبه‌نفس می‌گردند. کاشت مو در کلینیک زیبایی ارغوان به روش‌های زیر انجام می‌گیرد:

روش Super FUE Plus

اولین نوع از روش های کاشت مو یک نسخه پیشرفته‌تر از روش سوپر FUE است که علاوه‌بر مزایای موجود، اصلاحاتی به دستگاه افزوده می‌شود که کیفیت و تراکم پیوند مو را بهبود می‌بخشد. در این روش، قطر پانچ‌ها در مرحله برداشت قابل‌تنظیم است که باعث می‌شود علاوه‌بر گرافت‌های چندتایی، گرافت‌های تکی با قطر کمتر برداشت شود.

این ویژگی باعث می‌شود تعداد بیشتری گرافت از پشت سر برداشت شود که بانک مو بهتر ترمیم خواهد شد و نمای پشت سر پوشش بهتری خواهد داشت. در این روش، از دستگاه DBD برای استرلیزاسیون پوست سر و از دستگاه Cold Plasma و لیزر کم‌توان برای تسریع ترمیم زخم و افزایش رشد موهای کاشته‌شده استفاده می‌شود.

کاشت خط رویش نیز توسط پزشک با استفاده از سوزن‌های Diamond دستگاه پلاس انجام می‌پذیرد که تراکم آن 4-5 برابر روش‌های دیگر است. در این روش، گرافت‌های 5-4 تار مویی زیر میکروسکوپ تک گرافتی‌شده و تعداد بسیار بیشتری موی تکی در خط رویش کاشته می‌شود که منجر به ایجاد نمای کاشت طبیعی‌تر نسبت به روش‌های دیگر خواهد شد.

روش Super FUE Plus

روش میکروگرافت

دومین نوع از روش های کاشت مو یعنی میکروگرافت در یک جمله به معنای کاشت در ابعاد میکرویی است که با ظرافت بیشتری نسبت به روش‌های دیگر پیوند مو انجام می‌شود. این روش که به‌عنوان نوین‌ترین روش کاشت مو شناخته می‌شود، به‌دلیل روش منحصربه‌فرد در برداشت فولیکول‌ها از بانک مو، گزینه‌ای بسیار ایده‌آل برای زیبا جویان خواهد بود. در این روش، برداشت فولیکول‌ها با استفاده از پانچ‌های دستی انجام نمی‌گیرد و تمامی مراحل با استفاده از هولدرهایی با ظرافت 4 میکرون صورت می‌گیرد.

قبل از کاشت، مناسب است تا گرافت‌ها در دستگاه میکرو ایمپلنتر قرار بگیرند. سپس، گرافت‌های کاشته‌شده با استفاده از دستگاه پانچ ایمپلنتر در ناحیه‌ای که دچار طاسی است، کاشته خواهد شد. برداشت مو از بانک مو، جداسازی و آماده‌سازی بانک مو از قسمت‌های برداشته‌شده، کاشت و پیوند مو در نواحی مبتلا به طاسی از جمله مراحل این فرایند است.

از بین روش های کاشت مو، روش میکروگرافت نسبت به سایر روش‌ها ظرافت بیشتری دارد. این فرایند با استفاده از میکروموتورهای اتوماتیک انجام می‌گیرد که دقت بالاتری در برداشت دارند. البته این روش به برداشت گرافت‌های بهتر و سالم‌تر هم منتهی می‌شود.

روش کاشت FUT

روش کاشت FUT

نوع دیگری از روش کاشت مو که در کلینیک ارغوان انجام می‌پذیرد روش FUT است. FUT  از follicular unit transplantation ریشه می‌گیرد، در این روش یک باریکه از پوست و مو با ابعاد حدود ۲ سانتی‌متر در عرض و ۲۵ سانتی‌متر در طول از پشت سر بیمار برداشت می‌شود. سپس، محل برداشت به‌وسیله متخصص پوست و مو بخیه می‌خورد و پس از ۱۲ روز، بخیه‌ها کشیده خواهند شد.

جای بخیه خطی که به نازکی خط کف دست است، برای همیشه با بیمار باقی می‌ماند. البته، بعد از یک سال، بیمارانی که نمی‌خواهند رد بخیه داشته باشند می‌توانند با مراجعه به مرکز، درخواست انجام دوباره پیوند مو را بر روی این خط دهند تا اثرات جزئی رد بخیه را از بین ببرند. این خط اسکار فقط با تراشیدن سر قابل‌مشاهده خواهد بود.

نوار برداشته‌شده توسط تکنسین‌های کات به قطعات کوچک تقسیم می‌شود و سپس برای کاشت در سر زیباجو به‌کار می‌رود. روش FUT یک روش جراحی بسیار قدیمی و قابل‌اعتماد است که حتما باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد.

روش کاشت FUT

نکات مهم پس از کاشت مو

بعد از انجام روش های کاشت مو، مراقبت‌های ویژه و نکات خاصی باید مدنظر قرار گیرد تا نتایج مطلوب و دائمی حاصل شود.

پیروی از دستورات پزشک

بعد از جراحی، حتما دستورات و نکات پزشک را رعایت کنید. این دستورات شامل مصرف داروها، شیوه شستشوی سر و هر توصیه دیگری خواهد شد.

اجتناب از فعالیت‌های فیزیکی شدید

پس از پیوند مو، اجتناب از فعالیت‌های ورزشی یا فعالیت‌های فیزیکی شدید در ایام ابتدایی پس از جراحی ضرورت دارد تا جلوی هرگونه آسیب یا تحریک به محل پیوند مو گرفته شود.

حفظ بهداشت محل کاشت

محل پیوند مو را به‌دقت تمیز نگه دارید. استفاده از شامپوها و مواد مراقبتی معرفی‌شده توسط پزشک، بسیار حیاتی است.

جلوگیری از آفتاب‌سوختگی

استفاده از مناسب‌ترین لباس و کلاه یا سایر وسایل محافظتی به‌منظور جلوگیری از آفتاب‌سوختگی در محل پیوند مو، اهمیت دارد.

حضور در جلسات پیگیری

حضور منظم در جلسات پیگیری و ارتباط مداوم با پزشک کمک می‌کند تا هرگونه مشکل یا نیاز به تغییر در برنامه مراقبتی به‌موقع شناسایی و اعمال شود.

مدیریت استرس و تغذیه مناسب

استرس و فشارهای روحی می‌توانند تاثیر مستقیم بر رشد و پایداری موها داشته باشند. مدیریت استرس، زمان کافی برای استراحت، تغذیه بهینه، مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین و مواد مغذی مورد نیاز برای سلامتی موها از اهمیت بالایی برخوردارند.

در صورت مشاهده هرگونه تغییر یا ناراحتی غیرمعمول پس از پیوند مو، حتما به پزشک مراجعه و موضوع را مطرح کنید. این نکات به‌عنوان راهنمایی کلی بعد از هرگونه روش های کاشت مو، به بهبود و حفظ نتایج کاشت کمک خواهند کرد.

جمع‌بندی

روش های کاشت مو یکی از اقدامات موثر و ارتقا‌دهنده‌ زیبایی و اعتمادبه‌نفس است که برای بسیاری از افراد تبدیل به راه‌حلی کارآمد در مقابله با مشکلات ریزش مو و کمبود زیبایی می‌شود. انتخاب روش مناسب پیوند مو بسیار مهم متناسب با نیازهای شما و مشورت پزشک امکان‌پذیر خواهد بود.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *